İptal ve İade Şartları

Siparişimdeki ürünü / ürünleri iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

TTK gereğince gıda maddeleri, içecekler veya diğer günlük tüketim maddeleri için cayma hakkı bulunmamaktadır.

Kusurlu Ürün İadesi
Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde; ürünü teslim aldığınız 5 gün içerisinde, öncelikle ürün görselini çekerek info@laleli.com.tr mail adresine iletiniz. Şikayetinizin ardından inceleme süreci başlatılır ve gelişmelerden anbean haberdar edilirsiniz.

İade şartlarına uygun durumlarda LALELİ ZEYTİN ve ZEYTİNYAĞI İŞLETMESİ gönderdiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları firmamıza aittir. Bunun için iade esnasında anlaşmalı kargo şirketimize ürünü “karşı ödemeli” olarak teslim etmeniz yeterlidir. Anlaşmalı kargo şirketimiz dışında gönderdiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları firmamıza ait değildir.
Dikkat! İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

Ödeme şekli olarak “Kredi Kartı”nı tercih ettinizse ve iade şekli olarak “Kredi Kartına İade” ise; ödemeniz online olarak 1-3 iş günü içerisinde ilgili hesabınıza yapılır ve tarafınıza e-mail ile bilgi verilir.
Para iade işleminizin ekstrenize yansıma süresi, bankaların uygulamalarına bağlı olarak değişiklik gösterir.

Ödeme şekli olarak “Havale/EFT” yi seçmişseniz ve tercihiniz “Hesaba Para İadesi” ise;
· Alışverişte ödemeyi gerçekleştirdiğiniz banka hesap numarasını
· Banka hesap adını
· Banka şube kodunu
· Bankanın ismini
· IBAN numaranızı, detaylıca tarafımıza e-mail adresimizden iletmeniz yeterli olacaktır. İlgili tutar ürünün firmamıza tesliminden itibaren ilk iş günü içerisinde hesabınıza iade edilir.
Arzu etmeniz halinde, para iadesi yerine siparişinizi yenileyebilirsiniz.

Laleli Zeytin ve Zeytinyağı İşletmesi Taylıeli Mh. No:242 Burhaniye BALIKESİR
Mail: info@laleli.com.tr
Tel: 0266 416 45 67


385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA!
Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır.

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;
– İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
– Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilemez.
– İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.
– İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise ürünü kargo görevlisi yanında kontrol ederek tutanak tutturmanız ve teslim almamanız gerekmektedir. Bu takdirde kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Diğer durumlarda ise kargo ücreti ALICIYA aittir.

İptal İşlemleri:
 "İptal İşlemleri:
Sipariş verilen ürünler kargoya verilmeden önce 0266 416 45 67 nolu numaramızı arayarak işleminizi iptal edilebilirsiniz. "    numaramızı arayarak veya info@laleli.com.tr ye mail göndererek işleminizi iptal ettirebilirsiniz.


Laleli Zeytin ve Zeytinyağı İşletmesi Taylıeli Mh. No:242 Burhaniye BALIKESİR
Mail: info@laleli.com.tr
Tel: 0266 416 45 67